Уигън и Манчестър Юнайтед играят при 0:2 в мач от 1/32-финалите

...

НА ЖИВО: Уигън - Манчестър Юнайтед 0:2, гол на Фернандеш от дузпа

Уигън и Манчестър Юнайтед играят при 0:2 в мач от 1/32-финалите на ФА Къп. Срещата се предава директно по DIEMA SPORT 2. В 22-ата минута се разписа Диого Далот, а в 74-ата минута Бруно Фернандеш удвои от дузпа.

Уигън можеше да шокира Юнайтед още в 3-ата минута. Тогава Мартиал Годо напредна отдясно и подаде към Тело Осгор на далечната греда. Норвежецът насочи удар, който Андре Онана избави. Първата добра опция за " алените дяволи " се откри през Маркъс Рашфорд в 14-ата минута. Ударът на англичанина обаче беше избавен от Сам Тикъл.

Малко по-късно многоходова офанзива на гостите приключи с удар от десетина метра на Скот Мактоминей, само че топката мина около вратата. Натискът на Юнайтед даде резултата в 22-ата минута. Рашфорд подаде към Диого Далот на границата на наказателното поле. Португалецът с техничен удар в далечния ъгъл вкара за 0:1.

Три минути по-късно Юнайтед беше покрай втори гол. Рашфорд получи в наказателното поле и насочи удар. Тикъл не съумя да се оправи добре, като изпусна топката, която срещна гредата, само че я улови преди да премине голлинията. В 29-ата минута Расмус Хойлунд изпревари Лиъм Морисън и насочи удар с глава от няколко метра, само че топката мина над вратата.

В 36-ата минута Рашфорд проби отляво, навлезе във вътрешността и насочи мощен удар, който Тикъл мазета. Топката обаче се удари в тялото на Хойлунд, след което мина рисково около вратата. Малко по-късно удар на датския нападател на гостите не откри задачата.

В 40-ата минута гредата избави Уигън. Алехандро Гарначо откри кулоар за пукотевица след пробив отляво и нанесе удар, който разтресе горната греда. Три минути по-късно удар с глава на Мактоминей мина около вратата.

В 65-ата минута  рисков удар на Мактоминей от междинна отдалеченост на откри задачата. Малко по-късно Тикъл се оправи с шут на Хойлунд.

В 74-ата минута Юнайтед вкара втори гол. Бруно Фернандеш падна в наказателното поле след леко прикосновение с неприятелски футболист и основният арбитър уточни бялата точка. Зад топката застана пострадалият, който вкара за 0:2.

В 82-ата минута Манчестър Юнайтед можеше да вкара и трети гол. Гарначо насочи компактен удар от дребен ъгъл, само че Пикъл съумя да избие.

Уигън - Манчестър Юнайтед 0:2

0:1 Диого Далот (22)

0:2 Бруно Фернандеш (74-дузпа)

Уигън: Сам Тикъл, Тело Осгор, Бабажиде Адееко, Шон Клеър, Мартиал Годо, Чарли Хюз, Стивън Хъмфрис, Джордан Джоунс, Лиъм Морисън, Стивън Сесеньон, Лиъм Шоу,

Ман Юн: Андре Онана, Аарън Уан-Бисака, Рафаел Варан, Джони Еванс, Диого Дало, Скот Мактоминей, Коби Мейно, Бруно Фернандеш, Алехандро Гарначо, Маркъс Рашфорд, Расмус Хойлунд